AYIA NAPA PLAŻE

PLAŻE AYIA NAPA - TOP 7 PLAŻ NA KTÓRE WARTO SIĘ WYBRAĆ

AYIA NAPA PLAŻE

Ayia Napa plaże – nadmorski kurort Ayia Napa szczyci się jednymi z najpiękniejszych plaż na całym Cyprze. Malownicze zatoczki ze złocistym piaskiem, ciche zakątki otoczone skałkami, miejsca stworzone do nurkowania oraz plaże pełne życia i gwaru. Kiedy dodamy do tego mnóstwo barów plażowych, znakomitych restauracji i przyjemnych kawiarenek, niesposób się dziwić, że plaże Ayia Napa co roku przyciągają tak wielu turystów. Niezależnie od upodobań, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

PLAŻE AYIA NAPA- TOP 7 PLAŻ NA KTÓRE WARTO SIĘ WYBRAĆ

• Ayia Napa Nissi Beach

ayia napa plaże nissi beach
Ayia Napa plaże - Nissi Beach

Nissi Beach to bezapelacyjnie najsłynniejsza plaża na Cyprze – została okrzyknięta czwartą najlepszą plażą w Europie w rankingu TripAdvisor „Travellers Choice Best of the Best” 2022 w kategori plaże. Plaża położona 2 km na zachód od Ayia Napa każdego roku przyciąga tysiące turystów. Nissi beach ma 600 m długości oraz 40 m szerokości i w całości pokryta jest drobniutkim, złocistym piaskiem. Podczas odpływu tworzy się tu wąska grobla prowadząca wprost na małą wysepkę, stąd też wywodzi się nazwa plaży („νησί” w grece oznacza właśnie wyspę). Spragnieni aktywnego wypoczynku turyści mogą skorzystać z wyporzyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych, dla tych wolących poprostu poleniuchować dostępne są oczywiście parasole i leżaki. W okolicy bez problemu znajdziecie miejsce na nocleg, wiele restauracji, sklepy spożywcza, a nawet szkołę nurkowania.

• Konnos Bay

ayia napa plaże konnos beach
Plaże Ayia Napa - Konnos

Zatoka Konnos położona jest około 4 km na wschód od Ayia Napa. Plaża Konnos otoczona z trzech stron malowniczymi, porośniętymi sosnami klifami, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w okolicy Ayia Napa, ale i na całym Cyprze. Turkusowa, krystalicznie czysta woda, drobniutki biały piasek, a także łagodne zejście do morza sprawiają, że Konnos Beach to plaża idealna. Miejsce to jest bardzo popularne wśród Cypryjczyków, którzy w weekendy i święta przyjeżdzają tu całymi rodzinami. |
Na miejscu znajduje się położona wśród drzew kawiarnia, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

• Plaże Ayia Napa - Makronissos

plaże ayia napa makronissos
Ayia Napa plaże - Plaża Makronissos

W przeciwieństwie do pobliskiej plaży Nissi, Makronissos jest cichsza, ma lepszą jakość wody i oferuje to, co najlepsze dla miłośników plażowania. Jest tu dostęp do sportów wodnych, a także do baru/restauracji na plaży, w której możesz zamówić jedzenie i napoje. Mimo swojej popularności Plaża Makronissos nie jest przepełniona. O plaży Makronissos pisaliśmy też w tekście: cypr plaże 

• Sandy Bay (Vathia Gonia)

plaże ayia napa Vathia Gonia
Plaże Ayia Napa - Sandy Bay (Vathia Gonia)

Sandy Bay to malownicza plaża w kształcie podkowy ze skalistymi zatoczkami i drobnym miękkim piaskiem. Krystalicznie czysta woda sprawia, że ​​jest to świetne miejsce do snoorkelingu. Plaża Vathia Gonia położona jest około 400 metrów (na wschód) od słynnej plaży Nissi. Obie plaże łączy nadmorska ścieżka którą można się przespacerować.

Oferty Last minute

• Plaża Landa

ayia napa plaża landa
Ayia Napa plaże - Sandy beach

Plaża Landa, czyli Golden Paradise Beach, to mało znana spokojna plaża na zachodnim krańcu Ayia Napa, położona pomiędzy słynną plażą Nissi a zatoką Macronissos. Landa to piszczysta plaża z łagodnym zejściem do krystalicznie czystej wody. Nie ma tu tłumów i jest odpowiednia dla dzieci (nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy). Istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli oraz skorzystania z wi-fi. Obok plaży Landa znajduje się mały las, z przyjemnym zacienionym miejscem na piknik. Plażę Landa z plażą Nissi łączy urocza nadmorska promenada.

• Pantachou i Glyki Nero

ayia napa plaże Pantachou i Glyki Nero
Plaże Ayia Napa - Pantachou i Glyki Nero

Pantahchu i Glki Nero to dwie plaże, które razem tworzą główną plażę Ayia Napa. Plaża rozciąga się na długości około 1 km, od portu w samym centrum miasta w kierunku wschodnim. Po głównej plaży Ayia Napa należy spodziewać się wszystkiego, czego można oczekiwać od głównej plaży najhucznejszego cypryjskiego kurortu 😉 Na plaży dostępne są liczne kawiarnie, restauracje i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Warto dodać, że około 400 metrów od wschodniego krańca plaży znajduje się jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji Ayia Napa – Love Bridge. Miłośnikom spacerów polecamy wycieczkę wzdłuż plaży.

• Ayia Napa Plaże - Ayia Thekla

Plaża Ayia Thekla
Ayia Napa plaże - Ayia Thekla

Ayia Thekla jest najdalej wysuniętą na zachód plażą w Ayia Napa. Położona bardziej na uboczu plaża polecana jest szczególnie tym, którzy pragną spokoju z dala od najbardziej popularnych zatłoczonych plaż kurortu. Nazwa plaży pochodzi od położonej nieopodal wykutej w skalnej grocie kaplicy Ayia Thekla, do której również warto się przy okazji wybrać. Uważa się, że miejsce to zamienione zostało w świątynie przez pierwszych chrześcijan przybyłych na wyspę. W pobliżu kaplicy znajduje się widoczny z plaży współczesny biały kościół z niebieskimi zdobieniami. Na plaży Ayia Thekla znajduje się restauracja i bar, a także toalety i przebieralnie.

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Wakacje na Cyprze

ZOBACZ TEŻ:

Prezentowane oferty pochodzą z serwisów naszych partnerów Wakacje.pl oraz Booking.com, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl lub Booking.com

O NAS

Jesteśmy pasjonatami podróży (zarówno tych bliższych, jak i dalszych), od kilku już lat zakochanymi w kulturze, kuchni i plażach Cypru. Dlatego co roku staramy się odwiedzać tą niezwykłą wyspę, za każdym razem odkrywając kolejne jej skarby, którymi chcemy się z Wami podzielić. Jesteśmy partnerem Booking.com oraz serwisu Wakacje.pl

GALERIA

cypr ayia napa protaras atrakcje
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża makronissos
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża finikoudes
cypr larnaka atrakcje co warto zobaczyć kościół św łazarza
Cypr Północny atrakcje co warto zobaczyć Famagusta katedra
cypr północnyl atrakcje co warto zobaczyć buyuk han
cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci