CYPR POGODA WRZESIEŃ

JAKA JEST POGODA WE WRZEŚNIU NA CYPRZE

CYPR POGODA WRZESIEŃ

Cypr pogoda wrzesień – Pogoda na Cyprze we wrześniu nadal jest upalna. Gdy w Polsce powoli zaczyna się jesień, tu w najlepsze nadal trwa lato (choć temperatura zaczyna nieznacznie spadać i osiąga poziom mniej więcej z czerwca). Średnia temperatura maksymalna we wrześniu wynosi 29°C na zachodnim wybrzeżu oraz 31°C na wybrzeżu południowo-wschodnim (na wschodzie jest cieplej i bardziej sucho z powodu wiejących tam zachodnich wiatrów). Natomiast w głębi lądu notuje się temperatury sięgające nawet 34°C, w górach zaś temperatury osiągają 24°C. Wrześniowe wieczory na Cyprze są również ciepłe, choć już zdecydowanie chłodniejsze niż w sierpniu, ze średnimi temperaturami wynoszącymi 20°C. We wrześniu nadal możecie liczyć na dużo słońca, które o tej porze roku świeci tu przez średnio 12 godzin dziennie, a poziom promieniowania UV nadal jest bardzo wysoki. Ryzyko, że w tym czasie będzie padał deszcz jest praktycznie żadne, ponieważ statystycznie we wrześniu pada tylko przez jeden dzień w miesiącu.

CYPR POGODA WE WRZEŚNIU - CO ROBIĆ

cypr pogoda we wrześniu fwstiwal wina
Cypr pogoda wrzesień - festiwal wina w Limassol

Wysoki sezon turystyczny na Cyprze, trwa od końca czerwca do początku września, dlatego jeśli macie możliwość, żeby wybrać się na Cypr właśnie we wrześniu zróbcie to koniecznie 😉 Pogoda jest wspaniała, woda nadal ciepła więc można się opalać, plażować i pływać. Nie ma już jednak tak wielu turystów dzięki czemu można naprawdę odpocząć i w spokoju pozwiedzać. We wrześniu trwa jeszcze odbywający się co roku w Limassol Festiwal Wina, który trwa od końca sierpnia do początku września. Jest to świetna okazja do spróbowania fantastycznych cypryjskich win oraz tradycyjnych potraw. Festiwalowi towarzyszą liczne przedstawienia taneczne i teatralne. Więcej o Limassol piszemy w tekście: limassol atrakcje

CYPR POGODA WRZESIEŃ - CO ZABRAĆ

cypr pogoda wrzesień
Cypr pogoda wrzesień - upalna pogoda na plaży w Protaras

Weźcie ze sobą letnie ubrania na dzień i coś z długim rękawem na wieczór. Ponieważ pogoda jest nadal upalna, jest gorąco i bardzo słonecznie, nie zapomnijcie o czapkach, kapeluszach, okularach przeciwsłonecznych i kremach z filtrem UV. 

CYPR HOTELE W DOBREJ CENIE

Booking.com
Booking.com