POGODA CYPR

JAKA JEST POGODA NA CYPRZE

POGODA NA CYPRZE

Pogoda Cypr – znany ze swojego śródziemnomorskiego klimatu Cypr, oferuje turystom nie tylko piękne plaże, ale i idealne warunki pogodowe niemal przez cały rok. Wyspa ta, położona na wschodzie Morza Śródziemnego, cieszy się długim, gorącym latem oraz krótką, łagodną zimą, co czyni ją idealnym miejscem na wypoczynek niezależnie od pory roku. Pogoda na Cyprze to gwarancja udanych wakacji. 

Pogoda na Cyprze w poszczególnych porach roku

• Cypr pogoda - Wiosna na Cyprze

cypr pogoda na cyprze wiosna
Cypr pogoda - wiosna na Cyprze

Wiosna na Cyprze rozpoczyna się na początku marca, w tym czasie robi się coraz cieplej, a z za chmur wychodzi słońce. Kwitnące kwiaty i wszechobecna zieleń to nieodłączne elementy krajobrazu o tej porze roku. Temperatura sięga od 19-20°C w marcu do 24-28°C w maju. Wiosną jest już wystarczająco ciepło, aby wybrać się na plażę i zanurzyć w morzu (chociaż rodowici Cypryjczycy z pewnością będą patrzeć na Was ze zdziwieniem). Wiosna, podobnie jak jesień to doskonały czas, żeby przyjechać na Cypr. Pogoda wówczas jest idealna dla osób nie przepadających za upałami, ale chcących wypocząć w ciepłym klimacie. 

• Cypr pogoda - Lato na Cyprze

cypr pogoda na cyprze lato
Cypr pogoda - lato na Cyprze

Lato na Cyprze trwa długo, zaczyna się pod koniec maja i trwa aż do początku października. Jest to czas bezchmurnej pogody i bardzo wysokich temperatur. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, temperatura powietrza przekracza wtedy miejscami 40°C. Pogoda ta sprzyja plażowaniu, jednak może stanowić wyzwanie, jeśli planujemy intensywne zwiedzanie wysyp. Na szczęście niska wilgotność i chłodna morska bryza pomagają przetrwać w tak wysokich temperaturach.

• Cypr pogoda - Jesień na Cyprze

cypr pogoda jesień
Cypr pogoda - jesień na Cyprze

Jesień nadchodzi pod koniec września, jest już nieco chłodniej, ale nadal bardzo ciepło. Średnia temperatura powietrza na Cyprze w październiku w ciągu dnia wynosi aż 27°C, nocą natomiast nie spada poniżej 16-17 kresek powyżej zera. Jesień to bardzo dobry czas, aby tu przyjechać (szczególnie z dziećmi), pogoda na Cyprze jest wówczas nadal bardzo dobra, a chłodniejsze temperatury sprzyjają zwiedzaniu. Dodatkowo ceny w hotelach i restauracjach są jesienią zdecydowanie niższe niż w szczycie sezonu.  Zobacz też: cypr pogoda wrzesień

• Cypr pogoda -Zima na Cyprze

cypr pogoda zima
Cypr pogoda - zima na Cyprze

Zima trwająca na Cyprze od końca listopada do marca, to pora deszczowa, ale nawet wtedy odwiedzający wyspę mogą cieszyć się dużą ilością słońca i wieloma ciepłymi dniami. Pod względem pogody na Cyprze najbardziej deszczowym miesiącem jest grudzień i zdarza się, że wtedy pada tu nawet przez trzy dni z rzędu. Najchłodniejsze miesiące to styczeń i luty, temperatury w dzień oscylują wtedy w granicach 16-20°C, dlatego raczej nie ma co liczyć na plażowanie i kąpiele w morzu. Cypr zimą to idealna alternatywa dla tych, którzy nie lubią upałów. Ciekawym pomysłem wydaje się też spędzenie tu Bożego Narodzenia i Nowego Roku, szczególnie, że można wówczas skorzystać z górskich atrakcji i pojeździć na nartach. 

CYPR POŁUDNIOWY POGODA AKTUALNA