CYPR Z DZIECKIEM

ATRAKCJE DLA DZIECI NA CYPRZE

CYPR Z DZIECKIEM

Planując wyjazd na Cypr z dzieckiem warto wiedzieć, że jest to jeden z najbardziej przyjaznych dzieciom kierunków turystycznych w Europie. Cypryjczycy znani są z przyjaznego nastawienia do dzieci, stawiając je w centrum życia rodzinnego, dlatego też tutejsza baza hotelowa jest świetnie przygotowana na przyjęcie rodzin z dziećmi. Wspaniała pogoda oraz piękne piaszczyste plaże, to nie jedyne atrakcje na wyspie, które przyciągną uwagę zarówno tych młodszych, jak i starszych dzieci. Na Cyprze znajdziecie fantastyczne parki rozrywki, interesujące muzea oraz ogrody zoologiczne i zwierzyńce, które podbiją serca waszych pociech. To wszystko sprawia, że Cypr wydaje się być najlepszą propozycją dla tych, którzy na Cypr wybierają się z dzieckiem. 

CYPR ATRAKCJE DLA DZIECI

• Parki wodne

Wybierając się na rodzinne wakacje na Cypr na pewno warto rozważyć wizytę w jednym z wielu parków wodnych dostępnych na wyspie. Przedstawiamy Wam trzy najpopularniejsze i naszym zdaniem najlepsze aquaparki na Cyprze. Znajdziecie tam zarówno obiekty z niewielkimi zjeżdżalniami dla najmłodszych, jak również, mega zjeżdżalnie, wodospady, trampoliny i tysiące innych atrakcji dla starszych dzieci oraz… rodziców 😉 

• Park Wodny Pafos (Aphrodite water park)

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci park wodny pafos
Cypr z dzieckiem - Aquapark w Pafos

Aquapark w Pafos uważany jest za najlepszy park wodny na Cyprze. W 2020 roku w rankingu Tripadvisor na najlepsze parki wodne w Europie zajął 6 miejsce.  Każdego roku miejsce to przyciąga ponad 100 000 zwiedzających. Wizyta tu to doskonała okazja na chwilę ochłody i ekscytującą zabawę  w wodzie. W parku wodnym w Pafos można poszaleć na ogromnych 12 metrowych zjeżdżalniach, o kuszących nazwach: Gravity,  Kamikaze czy Czarna Dziura, które cieszą się ogromną popularnością wśród gości odwiedzających aquapark. Dla najmłodszych przygotowano strefę dla dzieci, w której skorzystać mogą m.in. z pomniejszonych wersji atrakcji dla dorosłych. Na terenie parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych, w których można zaspokoić głód po intensywnym dniu spędzonym na zabawach w wodzie. 

• Park Wodny Fasouri w Limassol

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci park wodny fasouri
Cypr z dzieckiem - Park Wodny w Limassol

Park Wodny Fasouri to największy park wodny na Cyprze. W tym, stylizowanym na tropikalną wyspę aquaparku, każdy znajdzie coś dla siebie. Aquapark posiada kilkanaście zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu intensywności, idealnie dostosowane do potrzeb dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych szukających mocnych wrażeń, jak i osób, które oczekują relaksu i wyciszenia. Znajduje się tu również największy w Europie basen ze sztuczną falą. Do dyspozycji gości jest wiele lokali gastronomicznych, sklep z pamiątkami a nawet salon tatuażu. 

• Park wodny WaterWorld w Ayia Napa

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci park wodny ayia napa
Cypr z dzieckiem - Park wodny w Ayia Napa

WaterWorld swoim charakterem nawiązuje do mitologii greckiej, znajdziecie tu greckie kolumny, świątynie oraz mityczne postaci. Do dyspozycji gości jest m.in. prawie pionowa zjeżdżalnia “Zenit Zeusa”, czy zakręcona “Wyprawa Heraklesa” a także wiele innych wodnych atrakcji. Poza zjeżdżalniami możecie zrelaksować się przy basenie z falami lub skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Stacja telewizyjna CNN uznała park wodny Ayia Napa za jeden z 12 najlepszych parków wodnych na świecie, ale czy słusznie? Oceńcie sami.  

LARNAKA HOTELE W DOBREJ CENIE

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Wakacje na Cyprze

• Ogrody Zoologiczne

cypr pafos atrakcje co warto zobaczyć zoo
Cypr z dzieckiem - Zoo

Do zoo na Cyprze warto wybrać się w Pafos i Limassol (jest jeszcze w Nikozji, ale to możecie sobie spokojnie darować). Ogród zoologiczny w Pafos jest największym i najbardziej znanym zoo na Cyprze. Całkowita powierzchnia ogrodu to 100 000 metrów kwadratowych.  Zobaczycie tu mnóstwo zwierząt m.in. żyrafy, małpy, surykatki, krokodyle, kangury, muflony, białe lwy, tygrysy, słonie, nietoperze, jeżozwierze i wiele innych gatunków zwierząt.  Na terenie ogrodu znajduje się również terrarium z gadami oraz woliera dla ptaków, a także mini farma ze zwierzętami domowymi, które można pogłaskać i nakarmić. Trzy razy dziennie w zoo odbywa się pokaz, ptaków na którym papugi i sowy bawią dzieci (i ich rodziców). W pobliżu znajduje się kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.  Ciekawą alternatywą dla Zoo w Pafos wydaje się być Zoo Miejskie w Limassol. Teren ogrodu nie jest tak rozległy jak w Pafos, jednak jest tu bardzo przyjemnie, a wszystko wydaje się być bardzo przemyślane: wybiegi są tak zaprojektowane, aby dzieci mogły bezpiecznie obserwować zwierzęta z maksymalnie bliskiej odległości. W zoo zobaczycie hipopotama, krokodyle, kangury, lamy, przypominające długonogie króliki mary patagońskie oraz surykatki, pawiany i wiele innych zwierząt.  Znajduje się tu mała kawiarenka oraz plac zabaw dla dzieci. 

• Azyl dla Osiołków Golden Donkeys

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci farma osiołków
Cypr z dzieckiem - azyl dla osiołków

Azyl dla Osiołków Golden Donkeys, w którym żyje około 170 osłów znajduje się w wiosce Skarinou położonej w połowie drogi między Larnaką a Limassol. Wizyta tam może okazać się interesujacą alternatywą dla codziennego wylegiwania się na plaży, w szczególności dla dzieci. Zwierzęta można głaskać i karmić, najmłodsi mogą również spróbować przejażdżki na grzbiecie osła. W mini-muzeum znajdującym się na terenie azylu zobaczyć można, jak niegdyś toczyło się życie na Cyprze, spróbować oślego mleka oraz zjeść tradycyjny cypryjski posiłek.

• Mazotos Camel Park

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci camel park
Cypr z dzieckiem - Park wielbłądów

Położony niecałe 15 kilometrów od lotniska w Larnace park wielbłądów, jest jednym z ciekawszych miejsc, które warto polecić rodzinom z dziećmi. Miejsce to łączy w sobie element parku, wesołego miasteczka i ogrodu zoologicznego. Główną atrakcją parku, która oferuje niezapomniane przeżycia jest możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Oprócz wielbłądów można tam spotkać też inne zwierzęta, takie jak strusie, kangury, lamy i konie, a także żółwie, ryby i ptaki. Niektóre z tych zwierząt można również karmić – odpowiednia dla nich karma dostępna jest w kasie parku. Ponadto na terenie parku znajdziemy: plac zabaw, basen, miejsce na piknik oraz restaurację. 

• Oceanarium w Protaras

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci oceanarium protaras
Cypr z dzieckiem - Oceanarium Protaras

Oceanarium w Protaras to interesująca atrakcja dla całej rodziny. Goście mogą spędzić tu miło czas podziwiając ponad 1000 gatunków morskich stworzeń takich jak piranie, płaszczki czy żółwie. Kompleks oceanarium otoczony jest tropikalnym ogrodem, w którym mieszkają kolorowe papugi, przesympatyczne pingwiny, a także krokodyl i żółw pustynny oraz szop pracz. 

• Lunapark Parko Paliatso

cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci lunapark ayia napa
Cypr z dzieckiem - lunapark Ayia Napa

Niedaleko Protaras, w Ayia Napa znajduje się największe wesołe miasteczko na Cyprze. W lunaparkparku Paliatso  na terenie 30 000 metrów kwadratowych czeka na Was 25 najróżniejszych atrakcji. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest Sling Shot największa w Europie katapulta wyrzucająca śmiałków na wysokość 90 metrów w górę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najmłodsi goście wesołego miasteczka mogą skorzystać z karuzeli, samochodzików, przejażdżek pociągiem lub poskakać na dmuchańcach, a dorośli podbić poziom adrenaliny dzięki przejażdżce na wspomniany wcześniej Sling Shocie, czy ogromnym rollercoasterze Looping Star. Mogą też podziwiać panoramę z wielkiego 45 metrowego diabelskiego młyna. W parku znajduje się restauracja serwująca kanapki, pizzę, hamburgery, grillowane mięsa, sałatki i meze oraz kilka kiosków sprzedających przekąski, naleśniki, lody i napoje.

CYPR OFERTY LAST MINUTE