LARNAKA PLAŻE

PLAŻE LARNAKA - TOP 7 PLAŻ NA KTÓRE WARTO SIĘ WYBRAĆ

LARNAKA PLAŻE

Larnaka plaże – Larnaka położona jest nad płytką zatoką, dzięki temu jej wody są nieco cieplejsze, niż wody w innych cypryjskich miejscowościach, nie ma tu też dużych fal. Miasto i okolice usiane są łatwo dostępnymi piaszczystymi plażami, z których trzy zostały wyróżnione Błękitną Flagą za przestrzeganie surowych przepisów dotyczących jakości wody, bezpieczeństwa i dostępu dla wszystkich. Plaże w Larnace polecane są tym, którzy jednocześnie chcą być bliżej miasta (to świetny punkt wypadowy do zwiedzania Cypru) ale chcą również móc w każdej chwili poopalać się lub popływać w morzu. Plaże, takie jak plaża Mackenzie, plaża Finikoudes, czy plaża Kastella, to idealne miejsce, aby cieszyć się odrobiną cypryjskiego słońca podczas wędrówki po okolicy, obserwując mieszkańców.   

PLAŻE LARNAKA- TOP 7 PLAŻ KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

• Plaża Mackenzie (Makenzie)

larnaka plaże mackenzie
Larnaka plaże - Mackenzie beach

Plaż Mackenzie to jedna z najpopularniejszych plaż nie tylko w Larnace, ale i na całym Cyprze. Jej nazwa pochodzi od pewnego Szkota, który nazywał się właśnie Mackenzie i wiele lat temu miał w tym miejscu dom. Miejscowi chcąc wybrać się na tą właśnie plażę, mówili „Idźmy do Mackenzie” – i tak zostało do dziś. Plaża znajduje się prawie przy samym pasie startowym lotniska, dlatego jest atrakcją nie tylko dla miłośników lotnictwa mogących podziwiać lądujące tu samoloty, ale też dla turystów, którzy mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z samolotem lądującym niemal nad samą głową. Na plaży do dyspozycji plażowiczów są toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz plażowe atrakcje typu banan 😉 i plac zabaw. W pobliżu znajduje się mnóstwo kawiarni restauracji i barów które wieczorem zamieniają się w jedne z najlepszych klubów nocnych na wyspie. O Mackenzie piszemy też w tekście Larnaka atrakcje

• Plaża Finikoudes

larnaka plaża finikoudes
Plaże Larnaka - Finikoudes fot.@larnaca.cy

Plaża Finikoudes położona jest w samym centrum Larnaki wzdłuż głównej promenady miasta, pomiędzy mariną a średniowiecznym zamkiem. Nazwa Finikoudes oznacza dosłownie małe palmy które posadzono tutaj dopiero w 1922 roku.  W pobliżu znajduje się mnóstwo hoteli, restauracji i sklepów. 600 metrowa piaszczysta plaża posiada certyfikat błękitnej flagi gwarantujący czystą wodę. Plaża zapewnia infrastrukturę obejmującą toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki i parasole. Na plaży odbywają się turnieje siatkówki plażowej oraz różnego rodzaju imprezy. Jest na niej dość tłoczno, dlatego polecamy ją tym, którzy lubią atmosferę i gwar nadmorskiego kurortu. 

• Larnaka plaże - Kastella

larnaka plaże kastella
Larnaka plaże - Plaża Kastella

Plaża Kastella to kolejna plaża na Cyprze, która została wyróżniona prestiżowym certyfikatem Błękitnej Flagi. Piaszczysta plaża o długości 600 metrów położona jest w odległości 15 minut spacerem od centrum Larnaki, w pobliżu portu rybackiego. Po za weekendami na plaży nie ma tłumów, dlatego można tu w spokoju odpocząć. W okolicy znajduje się kilka tradycyjnych tawern słynących ze świeżych ryb, łowionych przez lokalnych rybaków. Bez problemu znajdziecie tu też bary, lodziarnie i niewielkie sklepiki. Na plaży dostępne są przebieralnia, leżaki, parasole a bezpieczeństwa plażowiczów strzegą ratownicy. Jeśli zmęczy już Was plażowanie można spacerem udać się na pobliską plażę Mckenzie. Nieduże fale, ciepła woda i bardzo łagodne zejście do morza sprawiają, że plaża Kastella to idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi (szczególnie że znajduje się tu również niewielki plac zabaw). 

• Plaża Faros w Pervolii

plaże larnaka faros beach
Plaża Faros w wiosce Pervolia nieopodal Larnaki

Słynna plaża Faros (Latarnia Morska) w wiosce Pervolia nieopodal Larnaki to 500-metrowy pas drobnych piasków o różnych odcieniach beżu, spokojnej, płytkiej wodzie oraz licznej zieleni. Znajdują się tu toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole i plac zabaw dla dzieci. Od czerwca do września na plaży stacjonują ratownicy. Wzdłuż wybrzeża dostępne są również różne sporty wodne i małe boisko do siatkówki, można tu również coś zjeść i się napić, dzięki czemu jest to dobry wybór dla rodzin, nie tylko z małymi dziećmi 😉 Sama latarnia jest bardzo malownicza. Można dostać się tu pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem, dzięki parkingom, trasom rowerowym i trasom spacerowym. Plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. 

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Wakacje na Cyprze

• Plaża Dhekelia Road

plaże larnaka dhekelia
Plaże Larnaka - Dhekelia

Plaża położona jest 12 kilometrów od centrum Larnaki przy Dhekelia Road (stąd też jej nazwa), drodze łączącej Larnakę z terytorium brytyjskiej bazy wojskowej.  Dhekelia Road beach jest jedną najdłuższych piaszczystych plaż w Larnace. W okolicy znajduje się największe skupisko hoteli i resortów oferujących wakacje all inclusive w Larnace. Na plaży za opłatą można korzystać z infrastruktury pobliskich hoteli. Do dyspozycji jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz boisko do siatkówki plażowej. W okolicy znajduje się wiele restauracji oferujących kuchnię cypryjską i międzynarodową oraz bary, kawiarnie i sklepy. Idąc spacerem na wschód dojdziecie do kolejnej pięknej plaży – CTO Beach. 

• Plaża Yanathes

larnaka plaże Yanathes
Plaże Larnaka - Plaża Yanathes

Plaża Yanathes znajduje się wzdłuż drogi Larnaka-Dhekeleia, dostęp do niej jest dosyć prosty – są tu zarówno miejsca parkingowe, jak i stojaki dla rowerów. Jej pełna długość to około 600 metrów. Woda jest tu spokojna i stosunkowo płytka, jakość piasku zależy jednak od miejsca, które wybierzecie na plażowanie (od pięknego drobnego piasku, przez mieszaninę piasku z kamykami, a nawet same kamyki). Ze względu na czystą wodę i pobliskie rafy plaża Yanathes jest szczególnie polecana do nurkowania z rurką lub akwalungiem. Plaża oferuje również szeroki wybór sportów wodnych, a dla ceniących inny rodzaj wypoczynku 😉 dostępne są leżaki i parasole. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć wiele różnych restauracji i kawiarni. Yanathes to kolejna plaża Larnaki wyróżniona certyfikatem błękitnej flagi. 

• Plaża Larnaka CTO

larnaka plaże CTO
Larnaka plaże - CTO beach

Położona wśród zieleni plaża CTO w miejscowości Pyla oferuje wypoczynek dla całej rodziny. Piaski są tu drobno szare, a czysta woda jest spokojna i płytka, dzięki czemu plaża jest bardzo popularna wśród okolicznych mieszkańców, którzy w weekendy przybywają tu licznie całymi rodzinami. Na plaży do dyspozycji plażowiczów są: toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej i plażowe korty tenisowe, bary plażowe i sporty wodne.  Odbywają się tu turnieje tenisa plażowego, a plażowicze mogą oglądać cykliczne letnie imprezy – a czasem brać w nich udział. Znajduje się tu również wiele restauracji, barów, kawiarni i sklepów spożywczych. 

ZOBACZ TEŻ:

Prezentowane oferty pochodzą z serwisów naszych partnerów Wakacje.pl oraz Booking.com, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl lub Booking.com

O NAS

Jesteśmy pasjonatami podróży (zarówno tych bliższych, jak i dalszych), od kilku już lat zakochanymi w kulturze, kuchni i plażach Cypru. Dlatego co roku staramy się odwiedzać tą niezwykłą wyspę, za każdym razem odkrywając kolejne jej skarby, którymi chcemy się z Wami podzielić. Jesteśmy partnerem Booking.com oraz serwisu Wakacje.pl

GALERIA

cypr ayia napa protaras atrakcje
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża makronissos
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża finikoudes
cypr larnaka atrakcje co warto zobaczyć kościół św łazarza
Cypr Północny atrakcje co warto zobaczyć Famagusta katedra
cypr północnyl atrakcje co warto zobaczyć buyuk han
cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci