PAFOS PLAŻE

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE PAFOS

CYPR PAFOS PLAŻE

Cypr Pafos plaże – Wzdłuż 50 km wybrzeża Pafos znajduje się około 20  publicznych plaż. Większość z nich zostało wyróżnionych prestiżowym certyfikatem  błękitnej flagi gwarantującym krystalicznie czystą wodę. Piękne czyste plaże oraz bogata infrastruktura turystyczna wokół sprawiają, że plaże Pafos należą do najlepszych na Cyprze. Przedstawiamy TOP 7 plaż w rejonie Pafos, na które warto się wybrać spędzając wakacje w tej części Cypru.

PLAŻE PAFOS - TOP 7 PLAŻ KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

• Błękitna Laguna

pafos plaże błękitna laguna
Pafos plaże - błękitna laguna

Błękitna Laguna położona jest na północno-zachodnim krańcu Cypru, w Parku Narodowym Akamas. Zdaniem wielu jest to najpiękniejsza plaża w całym rejonie Pafos. Warto zanużyć się tu w chłodnej, krystalicznie czystej wodzie, popływać i podziwiać otaczające nas przepiękne krajobrazy. Najłatwiej dotrzeć tu łodzią z pobliskigo miasteczka Latchi (dotrzecie tam z Pafos zarówno samochodem, jak też autobusem). Błękitna Laguna znajduje się też w programie większości wycieczek objazdowych po tej części Cypru.

• Plaża Petra Tou Romiou

pafos plaże - plaża Petra Tou Romiou
Plaże Pafos - Petra Tou Romiou

Petra Tou Romiou lub też inaczej Skała Afrodyty (według legend właśnie w tym miejscu wyłoniła się z morskiej piany grecka bogini miłości Afrodyta) jest miejscem, którego nie można przegapić. Plaża Afrodyty to jedno z najpiękniejszych miejsc u wybrzeży Cypru. To iście instagramowe 😉 miejsce odwiedzane jest przez praktycznie każdego turystę przyjeżdzającego na Cypr. Plaża jest kamienista ale warto tu przyjechać choćby po to żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. O skale afrodyty piszemy też w tekście: pafos atrakcje

• Pafos Plaże - Zatoka Lara

plaże pafos zatoka lara
Pafos plaże - Zatoka Lara

Plaża Lara podobnie jak Błękitna Laguna położona jest na półwyspie Akamas. Cudowna szeroka plaża, pokryta złotym piaskiem to idealne miejsce dla miłośników ciszy i spokoju. Od maja do sierpnia na plaży pojawiają samice żółwi careta-careta, które przypływają tu, aby pod osłoną nocy złożyć w ciepłym piasku jaja. O tej plaży pisaliśmy też w artykule plaże: cypr plaże.

• Plaża w Zatoce Koralowej

pafos plaże zatoka koralowa
Pafos plaże - Zatoka Koralowa

Piękny złoty piasek i spokojna płytka woda nad wspaniałą zatoką koralową  wraz z bogatą infrasrukturą plażową sprawia, że plaża ta jest jedną z najwyżej ocenianych plaż po zachodniej stronie Cypru. Polecana jest szczególnie rodzinom z dziećmi.

PAFOS HOTELE W DOBREJ CENIE

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Wakacje na Cyprze

• Sandy Beach

pafos plaże sandy beach
Pafos plaże - Sandy beach

Jeśli szukacie fajnej, niezbyt obleganej plaży w okolicy Pafos, warto wybrać się do oddalonej o kilka kilometrów od centrum Pafos miejscowości Chloraka, gdzie możecie poplażować na tamtejszej Sandy Beach. Plaża nie jest tak popularna jak słynna Coral Bay, jednak cieszy się ogromną sympatią wsród mieszkańców Pafos, którzy twierdzą, że jest to doskonałe miejscem na spotkanie z przyjaciółmi.

• SODAP Beach

plaże pafos sodap
Plaże Pafos Sodap

Choć oficjalna nazwa plaży to Pacymmos, miejscowi (wśród których cieszy się dużą popularnością) nazywają ją SODAP (na cześć słynnej cypryjskiej firmy winiarskiej). Plaża jest wąska i piaszczysta. Tuż przy niej znajduje się znakomita restauracja Antasia Beach, w której serwowane są potrawy łączące smaki śródziemnomorskie i azjatyckie. Warto się do niej wybrać nie tylko ze względu na doznania kulinarne ale również ze względu na ciekawą architekturę i wyjątkowo piękny widok na Pafos (chociaż dla portfela może być to znacznie mniej przyjemne doznanie😉 )

• Plaża Pachyammos

pafos plaże Pachyammos
Plaże Pafos - Pachyammos

Plaża Pachyammos położona jest tuż obok  SODAP Beach, w turystycznej dzielnicy Pafos. W jej pobliżu znajduje się spora baza hotelowa, a przy samej plaży znaleźć można wszystko, co niezbędne do udanego plażowania. Pachyammos jest szczególnie popularna w godzinach popołudniowych ze względu na przepiękne zachody słońca, podobno najpiękniejsze na całym Cyprze. Plaża posiadająca certyfikat błękitnej flagi polecana jest szczególnie turystom spędzającym wakacje w Pafos.

CYPR OFERTY LAST MINUTE

ZOBACZ TEŻ:

Prezentowane oferty pochodzą z serwisów naszych partnerów Wakacje.pl oraz Booking.com, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl lub Booking.com

O NAS

Jesteśmy pasjonatami podróży (zarówno tych bliższych, jak i dalszych), od kilku już lat zakochanymi w kulturze, kuchni i plażach Cypru. Dlatego co roku staramy się odwiedzać tą niezwykłą wyspę, za każdym razem odkrywając kolejne jej skarby, którymi chcemy się z Wami podzielić. Jesteśmy partnerem Booking.com oraz serwisu Wakacje.pl

GALERIA

cypr ayia napa protaras atrakcje
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża makronissos
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża finikoudes
cypr larnaka atrakcje co warto zobaczyć kościół św łazarza
Cypr Północny atrakcje co warto zobaczyć Famagusta katedra
cypr północnyl atrakcje co warto zobaczyć buyuk han
cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci