PAFOS CZY LARNAKA

LARNAKA CZY PAFOS ?

PAFOS CZY LARNAKA, LARNAKA CZY PAFOS ?

Pafos czy Larnaka, Larnaka czy Pafos? To pytanie, które chyba najczęściej zadają sobie osoby planujące wakacje na Cyprze. Oba miasta cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, położone są w pobliżu międzynarodowych portów lotniczych i dzieli je około 130 km. Które, więc wybrać jako miejsce na swój niezapomniany urlop na Cyprze?  

PAFOS CZY LARNAKA - KRÓTKI PRZEWODNIK PO PAFOS

pafos czy larnaka
Pafos czy Larnaka - Średniowieczny zamek w Pafos

Pafos czy Larnaka ? – Pafos leży na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy i jest czwartym pod względem wielkości miastem Cypru. Oddalone jest zaledwie 16km od międzynarodowego lotniska obsługującego zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe z Polski. W sezonie wakacyjnym do Pafos można dostać się liniami Enter Air (loty czarterowe z Krakowa, Poznania i Warszawy – Okęcie) oraz Ryanair (loty rejsowe z Gdańska, Katowic, Wrocławia i Warszawy – Modlin). 

Pafos to idealne miejsce dla osób chcących połączyć leniwy wypoczynek na plaży z aktywnym zwiedzaniem historycznych zabytków. Jest to świetny punkt wypadowy do zwiedzania zachodniej części wyspy (m.in.: półwysep Akamas, zatoka Koralowa, okolice Polis). W samym Pafos atrakcje znajdą dla siebie nie tylko dorośli, ale i dzieci. Do najpopularniejszych atrakcji Pafos można zaliczyć: 

 • Park archeologiczny 
 • Grobowce królewskie 
 • Skała Afrodyty 
 • Średniowieczny zamek 
 • Park wodny Aphrodite Water Park 
 • Zoo 
 • Wrak Statku ERDO III 

Więcej informacji na temat wszystkich z nich znajdziesz tu:  

https://cypr-wakacje.pl/pafos-atrakcje/ 

Zobacz też nasz artykuł: plaże pafos

Jeśli jesteś miłośnikiem historii i archeologii Pafos to idealne miejsce dla Ciebie. 

PAFOS HOTELE W DOBREJ CENIE

Booking.com
Booking.com

LARNAKA CZY PAFOS - KRÓTKI PRZEWODNIK PO LARNACE

pafos czy larnaka
Larnaka czy Pafos - Średniowieczny zamek w Larnace

Larnaka czy Pafos ? – Larnaka leży na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy i jest trzecim co do wielkości miastem Cypru. Około 8km od miasta położony jest największy port lotniczy w kraju – Glafcos Clerides International Airport obsługujący zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe z Polski. W sezonie wakacyjnym do Larnaki można dostać się liniami Enter Air (loty czarterowe z Katowic, Poznania i Warszawy – Okęcie), Smartwings (loty rejsowe z Katowic), Wizz Air (loty rejsowe z Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Warszawy – Okęcie) oraz LOT (loty rejsowe z Warszawy – Okęcie). 

Larnaka to doskonałe miejsce dla osób myślących o spokojnym wypoczynku, z dala od hałasu i gwaru. Jest to świetny punkt wypadowy do zwiedzania wschodniej części wyspy (m.in.: Ayia Napa, słynąca z koronek Lefkara, przylądek Greko). Łatwo stąd dostać się do Nikozji, a na rządnych przygód czekają również wycieczki na terytorium Cypru Północnego i do słynnej Famagusty. Łagodna linia brzegowa i duża oferta sportów wodnych sprawiają, że Larnaka to atrakcja dla dzieci, ale również dorośli nie będą się tu nudzić (wieczorami warto odwiedzić liczne bary i restauracje w okolicy plaży Mackenzie). Do najpopularniejszych atrakcji Larnaki można zaliczyć: 

 • Kościół św. Łazarza 
 • Słone jezioro 
 • Meczet Hala Sultan Tekke 
 • Średniowieczny zamek 
 • Plaża Mackenzie 
 • Ruiny starożytnego miasta Kition 
 • Akwedukt Kamares 

Więcej informacji na temat wszystkich z nich znajdziesz tu:    

https://cypr-wakacje.pl/larnaka-atrakcje/ 

Jeśli jesteś obieżyświatem i planujesz samodzielne wakacje na Cyprze Larnaka to najlepszy wybór na wakacje. 

LARNAKA HOTELE W DOBREJ CENIE

Booking.com
Booking.com

ZOBACZ TEŻ:

Prezentowane oferty pochodzą z serwisów naszych partnerów Wakacje.pl oraz Booking.com, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl lub Booking.com

O NAS

Jesteśmy pasjonatami podróży (zarówno tych bliższych, jak i dalszych), od kilku już lat zakochanymi w kulturze, kuchni i plażach Cypru. Dlatego co roku staramy się odwiedzać tą niezwykłą wyspę, za każdym razem odkrywając kolejne jej skarby, którymi chcemy się z Wami podzielić. Jesteśmy partnerem Booking.com oraz serwisu Wakacje.pl

GALERIA

cypr ayia napa protaras atrakcje
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża makronissos
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze
cypr plaże najpiękniejsze plaże na cyprze plaża finikoudes
cypr larnaka atrakcje co warto zobaczyć kościół św łazarza
Cypr Północny atrakcje co warto zobaczyć Famagusta katedra
cypr północnyl atrakcje co warto zobaczyć buyuk han
cypr z dzieckiem atrakcje dla dzieci